+90 546 4591858 operasyon@rehberleo.com
+90 546 4591858 operasyon@rehberleo.com
0
Ücret
Ücreti165₺
Ücret
Ücreti165₺
Tam İsim*
Email Adresi*
Talebiniz*
Listeme Kaydet

Ürünü listenize eklemek için üye olmanız gerekir.

273

Neden Biz?

Neden Bizimle Gezmelisiniz?

 • Hiçkimseye bağlı kalmadan gezin
 • 7 Gün 24 saat telefon desteği alın
 • Sadece size Özel turlar ve deneyimler olsun
 • Özgürce ve sınırsızca gezin

Aklınızda Ne var?

Bir şey mi sormak istiyorsunuz?

Hiç çekinmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizinle konuşmaktan mutluluk duyarız.

+90 546 459 1858

operasyon@rehberleo.com

Günübirlik
Müsaitlik : Ocak '19 - Aralık '19
Kayseri Havalimanı
Kapadokya
Minimum Yaş : 5+

Tur Detayı

Sizleri Kapadokya’nın büyülü dünyasına davet ediyoruz. Kapadokya her mevsim büyüleyici güzelliğiyle sizi de kendine aşık edecek. Bu güzel diyarı gezerken bize katılmak ister misiniz?

Haftanın her günü kişi sayısı gözetmeksizin sizi Kayseri Havalimanından alıp Kapadokya’nın güzel renklerini görmek, lezzetli yerel yemekleri denemek ve eşsiz bir tecrübeyle bu güzel yeri tanımaya davet ediyoruz.

Daha fazla beklemeden hemen yerinizi alın!

Gidiş & Dönüş Yeri

Kayseri Havalimanı

Çıkış Saati

Hareket saatinden 30dk önce orada bulunmanız gerekir.

Tura Dahil Olanlar

 • Kayseri - Kapadokya Arası Ulaşım
 • Öğle Yemeği
 • Rehberlik Hizmeti
 • Müze Girişleri
 • Tur Boyunca Ulaşım Aracı

Tura Dahil Olmayanlar

 • Kişisel Harcamalar
 • Rehber & Kaptan Bahşişi
Tur Programı

GünübirlikKapadokya Bölge Turu

Kayseri Havalimanında saat 08:00’da tur yetkilileri ile buluşma ve 09:30’da Kapadokya’ya ulaşıyoruz. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız geziye başlıyoruz. İlk durağımız Uçhisar Kalesi oluyor. Burada kale manzarası eşliğinde fotoğraf molası veriyoruz.

Göreme Açık Hava Müzesine hareket ediyoruz. 1985 yılında Unesco Dünya Mirasları arasında bulunan Göreme Açık Hava Müzesinde kaya kiliseleri, ilk hristiyanlar tarafından dışardan oyularak yapılan şapelleri, Roman zulmünden kaçanların sığındığı bir Ortodoks Manastırı görebilirsiniz. Kilise ve şapellerin duvarlarında şaşırtıcı freskleri görebilirsiniz. Freskler zamanın aşındırıcı etkilerine dayanarak bugüne kadar gelmiştir.

Daha sonra tarihi ve eski bir Yunan Köyü olan Çavuşin Köyü’ne geçiyoruz ve harebeleri geziyoruz.

Bir sonraki durağımız Paşabağ (Keşişler Vadisi). Burası üç başlı peri bacalarının en yoğun olduğu yerdir. Rehberimizden burada Kapadokya ’nın oluşumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yerel bir restaurant’ ta öğle yemeği alıyoruz ve yemekten sonra Avanos ilçesine ilerliyoruz. Burası milattan önce 2000’ li yıllarda Hitit Uygarlığı’nda pişmiş toprak sanatının merkezidir. Burada geleneksel çanak çömlek sanatını izleme ve deneme şansı bulursunuz.

Çanak-çömlek yapımında kullanılan killi toprak şehirden geçen ve Türkiye’nin en uzun nehri olan antik zamanda Hallys olarak da bilinen Kızılırmak’dan gelir.

Çanak ve çömlek atölyesi olan bir mağazayı ziyaret ediyoruz. Çanak ve çömlek yapılışını izleyip ayrıca sizlerde deneyebilirsiniz.

Bir sonraki durağımız ise Devrent (Hayal Vadisi)’e gidilir. Hayallerinizi büyüleyecek olan bu vadide mevcut kaya şekillerinden farklı olarak oluşmuş görsel kaya şekillerini istediğiniz gibi hayal ederek eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz.

Son olarak Ürgüp’e geçiyoruz ve Kapadokya’nın sembolü olan peri bacaları ailesi görülür. Günün sonunda Kapadokya’nın doğal yapımı olan şarab fabrikasından birini ziyaret ederek turumuzu noktalıyoruz.

Harita

Fotoğraflar