+90 546 4591858 operasyon@rehberleo.com
+90 546 4591858 operasyon@rehberleo.com

Son zamanlarda hepimiz geziyoruz. Bir yerlere gidiyoruz, görüyoruz ve keşfediyoruz! Fakat o gittiğiniz yeri şöyle tepeden gören bi yere çıkmadıysanız henüz orayı görmüş sayılmazsınız! Biliyorum çok zalimim ama gerçekten bu böyle. Şimdi gelin tüm dünyadan 9 nefes kesici manzarayı görelim. Belki siz de buralara gittiniz ama hiç bu açıdan görmediniz.

Eiffel Kulesi, Paris, Fransa

Eğer Paris’e bir seyahat planlıyorsanız, yüksek ihtimalle Eiffel Kulesi’ne çıkıp şehri yukardan göreceksiniz! Hatta bazı gezi bloglarında Paris manzarasının en iyi olduğu yer Eiffel Kulesi, çünkü o çirkin kuleyi görmediğiniz tek yer orası diye notlar var. Fakat; Eiffel Kulesi’nin de içinde olduğu bir manzara daha güzel olmaz mı? Şimdi Montparnasse Kulesi diye bi yer var. Yaklaşık 210 metre yükseklikteki bu gökdelen, size 56. katından muhteşem bir manzara sunuyor. Gün batımı izlemek için eşsiz bir yer. Akşamları da açık olan bu yerden Eiffel Kulesi’nin ışıklandırılmış görüntüsünü de izleyebilirsiniz.

Bakong Tapınağı, Siam Reap, Kamboçya

Bu güzelim 9. yüzyıl yapısı muhtemelen bir çoğumuz tarafından bilinmiyor. Muhteşem mimarisiyle dikkat çeken bu yapı, Kmer İmparatorluğu ile Java kültürünün bir etkileşiminden doğmuş. Zaten bu tarz bir bir tapınağı Yogyakarta Gezisi yazımda sizlerle paylaşmıştım. Şimdi balon uçuşuyla daha da güzel bir hal alan bu tapınağı görmenin tam zamanı!

Büyük Set Resifi, Queensland, Avustralya

Büyük set resifi, dünyanın en büyük mercan kayalıklarıdır. Yaklaşık 2900 kayalık ve 900 adacıktan oluşan bu doğa harikası, toplamda 344.400 km2 alanı kaplar. Bu güzelim set resifini isterseniz su altı dalışı yaparak veya tekne turuyla keşfedebilirsiniz. Ya da bi helikopter turu yapar, manzaranın keyfine varırsınız!

Dubai Manzarası, Birleşik Arap Emirlikleri

Baştan söylim eğer yükseklik korkunuz varsa, dağa tırmanmak veya uçmak gibi etkinlikleri yapamıyorsanız bu videoyu es geçin! Ama illa bi Dubai görücem, öğrenicem derseniz Dubai Gariplikleri adlı yazımı okuyabilirsiniz. Burj Khalifa adında kocaman bulutlara ulaşan mükkemmel bir kule yapan Dubaililere katılmak içinse hemen alttaki videoya tıklayın ve bu güzel manzaraya ortak olun!

Niagara Şelalesi, Ontario, Kanada / New York, ABD

Burayı mutlaka yukarıdan görmelisiniz! ABD ile Kanada’yı ayıran doğal sınır ve oldukça da meşhur olan bu şelaleyi görmek için 20dk süren helikopter turları düzenleniyor. Birisine katılmayı ihmal etmeyin!

Hong Kong Manzarası, Çin

Tüm Hong Kong’u ve özellikle de Victoria limanını görebileceğiniz bir dönme dolap (Ferris Wheel) yapmışlar ve 60m yükseklikten tüm manzarayı izleyebiliyorsunuz. Kabinler toplam 8 kişilik ve oldukça yeterli dolayısıyla arkadaş grubunuzla birlikte gidince daha bi zevkli oluyo!

Central Park, New York, ABD

Kocaman gelişmiş, böyle gökdelenlerle dolu bi şehir düşünün. Tam ortasında şaşırtıcı bir şekilde yer alan hatta 850 hektarlık bir alanı kaplayan kocaman bi de park düşünün! Düşünemediniz di mi? Bizler için birazcık hayal gibi gelse de New York’ta Central (Merkez) Park gayet gerçek! Parkın en iyi manzarası da tabii ki de ünlü aile Rockefeller’ların kulesinden görülebiliyor.

Barcelona Manzarası, İspanya

Şimdi bi Avrupa turu yapalım desem, ilk akla gelecek şehirlerden bi tanesi de Barcelona olur. Bu güzelim şehri tepelerden görmek isteyenler için alternatifler var. Mesela gücüm kuvvetim yerinde bana bişe olmaz derseniz, bi bisiklet kiralayıp, Tibidabo tepesine çıkabilirsiniz. Ama yok şimdi o kadar kasmayalım diyorsanız sizi önereceğim yer Rovira tepesindeki kule olacaktır.

Bangkok Manzarası, Tayland

Asya’ya gidenlerin ilk durağı olan Tayland, her zaman herkesin ilgisini çekebilecek bir ülke. E gelmişken de şehre şöyle bi tepeden bakalım derseniz, State Tower’ın 64. katında Sky Bar var. Buradan şehri izlerken viskinizden de bir yudum almayı ihmal etmeyin!