Profesyonel bir rehber olarak gezdiğim yerleri anlatıyorum ve deneyimlerimi paylaşıyorum. Sizlere yeni yerleri kendi tarzınızla görmeniz için yerel insanlarla iletişim kurmanıza yardımcı oluyorum ve istediğiniz yere gitme özgürlüğünüzü kullanmak için yardım ediyorum.

Burada size hayat hikayemi anlatıp da daraltmak istemiyorum. Kısaca üstünden geçelim.

Profesyonel Turist Rehberiyim. 2009 yılından bu yana hem yurt içinde, hem de yurt dışında yerli (Türk) ve yabancı (başka ülke insanları) insanlarla birlikte kültür ağırlıklı turlar yapıyorum.

Mesleğimden dolayı gezdiğim yerlerin hikayelerini, tarihlerini, insanların yaşayış şeklini, kültürlerini öğreniyorum. Sonra da bunları kafamda hikayeleştirip insanlara aktarıyorum. Bunu yıllardır yapıyorum.

İnternet aleminin geniş kitlelere ulaşmaya son derece yardımcı bir araç olduğu düşünülürse, kafamdaki bu hikayeleri o geniş kitlelere (70 milyon bizi izliyo) ulaştırmak istedim.

Son 4 yılda 3 tane ayrı site kurdum. Fakat 3-4 ay üstünde çalıştıktan sonra iş yoğunluğu nedeniyle güncel şeyler paylaşamamaya (çok zor yazdım) başladım. Böylece o projelerin hepsi birer birer eridi gitti (hüngür hüngür).

9 seneyi aşkın zamandır (ev ahalisi dahil) herkes beni “Leo” diye çağırıyor. E haliyle rehber olunca adım oldu mu sana Rehber Leo! (Bak şu işe!) Ben de bu isimle bi site açıp kendimi yaşatıyım barim dedim.

Böylelikte 2016’nın Kasım aylarında önce beynimde kurguladığım “büyük projem” 2017 Ocak itibariyle dünyaya gözlerini açtı. (Umarım bunu da kapatmam!) Peki napıyon hacı sen bu siteyle diye soracaksınız. Hayır mı? Taam la anlatmıyom! Neyse hadi acıdım gel gel!

rehberleo.com bir gezi blogu olarak düşünüldü. Ama sonra dedim ki sadece gezdiğim yerleri anlatsam olmaz. Zaten bu sıralar herkes gezgin! Sırt çantasını alan yola çıkıyo! Bu hafta sizler için Prag’ı gezdim! Ama nasıl gezdim bak var yaaa süper filan…

Farklı bişeyler de olsun dedim ve profesyonel tur rehberi gözünden gezilebilecek yerler hakkında bilgiler vermesinin yanı sıra, başka gezginlere ilham kaynağı olsun, hiç bilmediğimiz şeyleri öğrenelim ve dünyanın gizemine bir adım daha yaklaşalım diye RehberLeo.com açıldı valla!

Arada gelin, bi göz atın işte! Belki ilginizi çeken şeyler vardır. Belki bir eylül akşamında aynı mekanda yemek yemişizdir de sizin cebinizdeki 5 Lira benim cebime filan girmiştir. Belki aynı yollarda başka düşüncelerle yürümüş, yorulmuş ama sonuna kadar gitmişizdir.

Hoş geldiniz!