Sanıyorum böyle bir sayfa yapmak da güzel olacak. SSS yani Sıkça Sorulan Sorular sayfasında merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

1- Gezilerini nasıl planlıyorsun?

Genel olarak hayatta plan yapmayı sevmem ama işimin dışında daha önceden gitmediğim yerleri görmek için seyahat ediyorum.

2- Gezmek için parayı nereden buluyorsun? Sponsorların var mı?

Ben kendime sponsorum. Yani gezerek para kazanıyorum sonra o parayla tekrar geziyorum. Bi nevi kısır döngüdeyim, acil yardım!

3- Reklam almayı düşünüyor musun?

Açıkçası düşünmüyorum. Benim amacım internetten para kazanan bi blogger olmak değil. Hali hazırda (çok şükür) bir mesleğim var ve bu web sitesi işleri daha çok hobi amaçlı kalacak sanırım.

4- İçeriklerini nasıl seçiyorsun?

Seyahat ettiğim yerde ilgimi çeken şeyleri daha sonra vakit bulduğumda paylaşmak için kaydediyorum. Bu bazen hemen gezinin ardından olabiliyor bazen de bir yazıyı yazmam 3-4 ay sürebiliyor.

5- Seyahate çıkmadan önce bir ön hazırlık yapıyor musun? Ne kadar sürüyor?

Genelde gitmeyi planladığım yer hakkında ne bulursam okurum. Bunlar çoğunlukla İngilizce dilinde yine başkaları tarafından paylaşılmış bilgiler. Mesleğimden ötürü alışkanlık haline getirdiğim 4 ana başlık var. Bunlar; tarih, coğrafya, kültür ve sosyal yaşam. Bu konular üzerinden hareketle öğrenebildiğim kadar çok şey öğreniyorum. Vakit olarak bişey söylemek çok zor.

6- Hiç gittiğin bi yerde kayboldun mu?

Evet! Kesinlikle! Hiç öyle her yeri biliyorum triplerine giremem. Elbette kayboldum. Hatta bilerek, isteyerek kayboldum. Çünkü bence bi yeri en iyi kaybolarak öğrenebilirsiniz. Yürüdüğünüz yolun nereye çıktığını bilmemek, algılarınızı açmanızı sağlıyor. 5 sene sonra bile o caddeye tekrar gidecek olsanız kesinlikle yolunuzu buluyorsunuz! Eşsiz bir tecrübe!

7- Gezmek, başka yerler görmek isteyen insanlara tavsiyen nedir?

Gezmek belki de içimizde karşı koyulmaması gereken en büyük dürtülerden biri. Mutlaka bi yerlere gitmeli insan. İlla öyle uzak şehirlerde, pahalı yerlerde olmaya gerek yok. Çoğu kişi oturduğu mahallede arka sokağında ne olduğunu bilmeden yaşıyor. Çevredeki yerleri gezmek, görmek bile yeter! Ama lütfen boş boş gezmeyin, size gerçek anlamda bişeyler katacak şeyler yapın!