Salt & Pepper: Bansko

Bansko’da uzun zaman kalınca her yeri deneme ve vakit geçirme şansım oldu. Restoranın adının Türkçesi “Tuz&Biber” ve bence gayet güzel bir isim olmuş.

Türk olduğunuzu söyleyince hemen size Türkçe menü veriyorlar. Hatta Türkçe konuşmaya bile çalışıyorlar.

Gayet sıcak bir karşılamayla içeriye giriyorum ve çok sevdiğim o salaş, o otantik, o ahşap, o doku, tamam tamam foto koyuyorum hemen siz de göreceksiniz.


Gördüğünüz gibi gayet hoş ve sıcak bir mekan. Yemek müziği diye tanımlanan hafif sesli bol enstrümanlı bir müzik çalıyorlar içerde.

Dilerseniz yemek için restoran kısmına dilerseniz de “ben bişeler içecektim” kısmına (bar) geçebiliyorsunuz. Orası da neresiymiş acep derseniz foto hemen geliyor.


İçerisinin eski salaş havasını bozmadan tuğla döşemelerle zenginleştirilmiş, ahşap dokuyla bütünlüğü sağlanmış, pötikare masa örtüleriyle bize 90ları anımsatan bir restoran Salt&Pepper.

Sağ olsun o kadar çok ilgilendiler ki içerde “blog yazıyorum ben yaa” diyince al abi menüyü senin olsun dediler. Yok filan dedim baktım çok ısrar ediyorlar. Tamam la dedim getirin bakim şunu.

Menüdeki her şeyi buraya koymuyorum şimdi sürprizi kaçmasın, bi de canınız filan çeker neme lazım. Ama dolu dolu 12 sayfa filan salatasından, ızgarasına, çorbasından, mezelerine kadar her şey var.

Zaten lezzetini ve sunumunu hiç anlatmıyorum ama testten geçti. Fotoğraf beklemeyin çünkü siparişim gelir gelmez yedim bitti.

Yine bir adres ve telefon klasiği eşliğinde yazıma son verirken hepinize afiyetler diliyorum. Çok mes’udum efenim.

Adres: ul. Nayden Gerov 75, 2770 Bansko

Telefon: +359 883 48 99 99

Web: www.solipiper.bg

Benzer Yazılar

Raja Ampat Gezisi 1 Evet rehberleo.com olarak bi Endonezya seyahatiyle daha pasifik asyanın dibini köşesini geziyoruz. Endonezyalıların bile çok gitmediği, çoğunun yerini...
Foto Gezi: Beşiktaş Deniz Müzesi rehberleo.com olarak yeniliklere doymuyoruz! Son çılgınlığımızın adı da "Foto Gezi" oldu. İleride 3D modelleme yöntemiyle dijital ortama aktarılmış me...
Şehir Rehberi: Plovdiv Bu yılbaşı evde "mandalina & çekirdek" ritüelimi bozup tura çıkmaya karar verince Hola Travel tarafından düzenlenen Plovdiv Yılbaşı Gala Gecesi tu...
Raja Ampat Gezisi 2 İlk yazıyı okumadıysanız buradan başlayın! O kadar güzel uyumuşum ki sabah 4 gibi kendiliğimden uyandım. Dün bizi buraya getiren tekneci ve evsahib...