Salt & Pepper: Bansko

Salt & Pepper: Bansko

21 Ocak 2017 Kapalı Yazar: rehberleo

Bansko’da uzun zaman kalınca her yeri deneme ve vakit geçirme şansım oldu. Restoranın adının Türkçesi “Tuz&Biber” ve bence gayet güzel bir isim olmuş.

Türk olduğunuzu söyleyince hemen size Türkçe menü veriyorlar. Hatta Türkçe konuşmaya bile çalışıyorlar.

Gayet sıcak bir karşılamayla içeriye giriyorum ve çok sevdiğim o salaş, o otantik, o ahşap, o doku, tamam tamam foto koyuyorum hemen siz de göreceksiniz.


Gördüğünüz gibi gayet hoş ve sıcak bir mekan. Yemek müziği diye tanımlanan hafif sesli bol enstrümanlı bir müzik çalıyorlar içerde.

Dilerseniz yemek için restoran kısmına dilerseniz de “ben bişeler içecektim” kısmına (bar) geçebiliyorsunuz. Orası da neresiymiş acep derseniz foto hemen geliyor.


İçerisinin eski salaş havasını bozmadan tuğla döşemelerle zenginleştirilmiş, ahşap dokuyla bütünlüğü sağlanmış, pötikare masa örtüleriyle bize 90ları anımsatan bir restoran Salt&Pepper.

Sağ olsun o kadar çok ilgilendiler ki içerde “blog yazıyorum ben yaa” diyince al abi menüyü senin olsun dediler. Yok filan dedim baktım çok ısrar ediyorlar. Tamam la dedim getirin bakim şunu.

Menüdeki her şeyi buraya koymuyorum şimdi sürprizi kaçmasın, bi de canınız filan çeker neme lazım. Ama dolu dolu 12 sayfa filan salatasından, ızgarasına, çorbasından, mezelerine kadar her şey var.

Zaten lezzetini ve sunumunu hiç anlatmıyorum ama testten geçti. Fotoğraf beklemeyin çünkü siparişim gelir gelmez yedim bitti.

Yine bir adres ve telefon klasiği eşliğinde yazıma son verirken hepinize afiyetler diliyorum. Çok mes’udum efenim.

Adres: ul. Nayden Gerov 75, 2770 Bansko

Telefon: +359 883 48 99 99

Web: www.solipiper.bg

Bunları da Okuyun

Unutulan Yeniçeri: Ali Lambacher Osmanlı Devleti, Viyana’ya sefere çıkmayı planlar. Padişah, her zaman yapıldığı üzere Topkapı Sarayı’nın orta bahçesinde bütün askerleri toplar, konuş...
Doğudaki Gizem: Göbeklitepe arkeofili.com infografik anlatımıyla Göbeklitepe'yi tanıyalım. Son zamanlarda başka konularla da gündeme gelen Göbeklitepe hakkında bilgi sahibi olmad...
İsrail : 6 Gün Savaşı Ortadoğu'daki halkların o günden beri huzur içinde yaşayamamasının sebeplerinden biri olarak gösterilen Altı Gün Savaşı, Donald Trump'ın İsrail'in K...
İstanbul: Fener & Balat’ı Gezmek için 7... İstanbul'a ilk geldiğim yıllar adını duysam; "heaa fenerbahçe'nin kurulduğu yer di mi ora" diye tamamen sallayacağım, varlığından, güzelliğinden hatta...