Yeme İçme

The Bears: Bansko

1 Defa okundu

Giriş kapısına kocaman bir ayı heykeli kondurmuş bu mekan bana Karaköydeki Ayı Bar’ı hatırlattı. Ama Pirin dağlarının bu meşhur siyah ayısını mekana isim olarak düşünmüş işletmeciye de gelsin alkışlar!

Öğleden sonra hafif bi açlık hissedince bu önünden geçtiğim ilginç bulduğum “Ayılı” mekanda bişeyler atıştırmak istedim. 

Yarım daire biçimde bi barın etrafında irili ufaklı masalar var içerde. Ayrıca maç yayını vermeleri ilginç olmuş. Güneydeki İngiliz barlarında gibi hissettim kendimi ama İbrahimoviç güzel gol attı ya! Müzik yayını da beni hava sokmadı değil. 

Menü gelir gelmez şöyle bir göz atıp, tavuk nugget ve Bulgaristan’ın ünlü birası “Kamenitza” söyledim. Ben atıştırmalık bişeyler istedim ama akşam yemeği için de tercih edilebilir menüden gördüğüm kadarıyla. 

Servis gayet başarılı. Garsonlar güler yüzlü. Hepsi ingilizce biliyorlar. Ben bu lezzetin tadına varırken sizler de karlı Bansko manzarası izleyin biraz dedim. 

Hadi bana afiyet olsun. 

Adres: Naiden Gerov Street, Bansko 2770

Telefon: +359879126553

Benzer yazılar
Yeme İçme

Salt & Pepper: Bansko

1 Defa okundu
Bansko’da uzun zaman kalınca her yeri deneme ve vakit geçirme şansım oldu. Restoranın adının Türkçesi “Tuz&Biber” ve bence gayet güzel bir isim…