+90 546 4591858 operasyon@rehberleo.com
+90 546 4591858 operasyon@rehberleo.com

Giriş kapısına kocaman bir ayı heykeli kondurmuş bu mekan bana Karaköydeki Ayı Bar’ı hatırlattı. Ama Pirin dağlarının bu meşhur siyah ayısını mekana isim olarak düşünmüş işletmeciye de gelsin alkışlar!

Öğleden sonra hafif bi açlık hissedince bu önünden geçtiğim ilginç bulduğum “Ayılı” mekanda bişeyler atıştırmak istedim. Önce bi önünden geçtim içerisinin kalabalık olup olmadığına bakmak için. Nedense öyle bir inancım var. Bi mekan kalabalıksa güzeldir diye düşünüyorum. Baktım içerisi fena değil. Olur bence dedim girdim içeri.

Yarım daire biçiminde tasarlanan bir barın etrafında irili ufaklı masalar var içerde. Sigara içilen dış bölümü de ayrıca düşünmüşler. Ayrıca maç yayını vermeleri ilginç olmuş. Güneydeki (Fethiye, Bodrum) İngiliz barlarında gibi hissettim kendimi ama İbrahimoviç güzel gol attı ya! Müzik yayını da beni hava sokmadı değil. Oturduğum yerde insanlara doğru tatlı tatlı sırıtmaya başladım.


Menü gelir gelmez şöyle bir göz atıp, tavuk nugget ve Bulgaristan’ın ünlü birası “Kamenitza” söyledim. Fiyatlar fena değil. Ucuz diyemiyorum çünkü şuanda Türkiye’de Euro kuru 4.04’lerde. Ben atıştırmalık bişeyler istedim ama akşam yemeği için de tercih edilebilir menüden gördüğüm kadarıyla. Gayet güzel alternatifler var. Burada et yemek isterseniz kuzu ve tavşan etini tavsiye ederim.


Servis gayet başarılı. Önden içecek geldi. 15dk sonra da yemeğim geldi. Garsonlar güler yüzlü. Hepsi ingilizce biliyorlar. İletişim sıkıntısı çekmeniz çok zor. Zaten çok sıcak davranıyorlar insanlara.

Ben bu lezzetin tadına varırken sizler de karlı Bansko manzarası izleyin biraz dedim.


Hadi bana afiyet olsun. Ha bir de sizle mekanın bilgilerini paylaşalım da gelmek istersiniz belki canınız çeker.

Adres: Naiden Gerov Street, Bansko 2770

Telefon: +359879126553